social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

دوشنبه1402/12/28

08:38:5

59

نظارت مضاعف استاندارد بر صحت عملکرد نازل‌های سوخت در طرح عیدانه

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان لرستان از تشدید اجرای طرح نظارت بر صحت عملکرد نازل‌های سوخت در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داد.
با قرار گرفتن در آستانه فرا رسیدن عید نوروز و پیش بینی افزایش مسافرت‌های نوروزی، به منظور نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت مایع، بازرسان اداره کل استاندارد استان لرستان به همراه آزمایشگاه همکار، صحت عملکرد نازل‌های سوخت مایع را با هدف جلوگیری از کم ‌فروشی در توزیع سوخت مایع، مورد ارزیابی قرار دادند.
در طی این بازرسی‌ها، نازل‌های سوختی که ‌خارج از حدود استاندارد بودند در همان زمان توسط نماینده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تنظیم و اصلاح شده و مجدد مورد آزمون صحت سنجی قرار گرفتند.
لازم به ذکر است، نازل‌هایی که مشکل آنها با تنظیم مجدد رفع نشود از چرخه سوخت رسانی خارج شده و بهره برداری مجدد از این نازل‌ها، مشروط به تعمیر و اخذ تائیدیه می‌باشد.
آزمون دوره‌ای نازل‌های سوخت سالیانه دو بار توسط آزمایشگاه همکار تائید صلاحیت شده انجام می‌گیرد و نازل‌هایی که در آزمون قبول شوند با برچسب تاییدیه آزمایشگاه نشانه گذاری می‌شوند؛ لذا از همشهریان گرامی تقاضا می‌شود، در هنگام سوخت گیری حتما به برچسب صحت عملکرد الصاق شده بر روی نازل توجه نمایند.
بنا بر این گزارش، این طرح از 28 اسفند سال جاری آغاز و تا 13 فروردین سال آتی ادامه خواهد داشت.

 

تصاویر